Kafa derisi sedef: nedenleri, belirtileri, tedavi ve şampuanlar

Derisi sedef genellikle, pullu yamalar kırmızımsı kaldırdı yapar sık ​​görülen bir deri hastalığıdır. Tek bir yama veya birkaç olarak açılır, ve hatta tüm saç derinize etkileyebilir. Ayrıca, alnınıza için ensesini yaymak veya kulak arkasında olabilir.

Herhangi bir cilt yüzeyini etkileyebilir – – sedef dünyada tahminen 7,5 milyon birçok insanın yaklaşık yarısı kafa derisi üzerinde var. Bazen saçlı deri onlar sahip tek yer, ama bu nadir bulunuyor.

Derisi sedef hafif ve neredeyse farkedilemez olabilir. Ama aynı zamanda, şiddetli uzun bir süre son ve kalın, kabuklu yaralar neden olabilir. Yoğun kaşıntı uyku ve günlük hayatını etkileyen ve çok çizilmeye deri enfeksiyonları ve saç dökülmesine yol açabilir.

Hafif kafa derisi sedef belirtileri sadece hafif, ince ölçekleme içerebilir. Şiddetli kafa derisi sedef orta belirtileri şunlardır

Derisi sedef kendisi saç dökülmesine neden olabilir, ancak pullu lekeler, sert tedaviler ve geçici saç kaybına neden olabilir koşulu ile birlikte gider stres de toplama, çok sert bir sürü veya çizilme olmaz. Cildiniz temizler sonra Neyse ki, saç genellikle geri yetişir.

Bu belirtilerden herhangi biri varsa, doktorunuza veya dermatolog bakın. O sadece bir göz atın ya da seboreik dermatit gibi benzer koşullar ekarte etmek için bir cilt biyopsisi yapabilir.

ilaçlı şampuanlar, kremler, jeller, yağlar, merhemler ve sabunlar: ilk savunma hattı cildinize doğrudan kullanabilirsiniz tedavi şeklidir. Sen reçetesiz bu ürünlerin bazıları alabilirsiniz, ama daha güçlü olanlar reçete gerektirir.

Over-the-counter ürünleri genellikle sedef için FDA tarafından onaylanmış iki ilaç birini içermektedir