kafa derisi problemleri önleme

Normal saç üretimini sağlamak için protein 2 ila 3 porsiyon gün yemek. Protein et, tavuk, balık, yumurta, bazı peynirler, kuru fasulye, tofu, tahıl ve fındık bulunur. Daha fazla bilgi, Sağlıklı Beslenme İçin.

Baş bitleri önlemek için, şapka, tarak veya diğer öğeleri payı yok. Daha fazla bilgi, Lice için.

Güneşten gelen kafa derisi (ve cildinizin geri kalanı) korumak, cilt kanseri önlemek için.

Daha fazla bilgi için, konular Cilt kanseri, melanom ve Cilt Kanseri, melanom dışı bkz.

Şampuan, tarak ve daha az sıklıkla saçını fırça; saçınızı şampuanladıktan sonra bir krem ​​durulama veya saç kremi kullanın. Bu saçınızı tarak daha kolay ve yönetilebilir hale getirecek; geniĢ diş tarak ve pürüzsüz ipuçları fırçalar kullanın; fırçalama ya da saç ıslak olduğunda bir havlu ile ovalayarak, kaba taranmasını kaçının. Islak saç daha kırılgan ve kırmaya böylece daha olasıdır; Bu tür ponytails, cornrows ve örgü olarak, saçınıza çekin saç kaçının. çekerek sabit özellikle kafa derisi kenarlarında, bazı saç kaybına neden olur. Bu saç kullanmak yaparsanız, sıkı ponytails ve örgüler kaçının. gevşek saç ile alternatif; kıvırma ütüler, düz ütüler veya düzleştiriciler, sıcak silindirler ve saç kurutma kullanımını sınırlayın. Eğer bu ürünleri kullanırsanız, düşük ısı ayarını kullanın; Daha önce dışarı büyüdü kimyasallar ile tedavi olan saç kadar kimyasal tedaviler kaçının.

Özellikle sabah 10:00 dan 04:00 p.m için, güneşe maruz kalma sınırı; Geniş kenarlı şapka giymek; bronzlaşma kabinleri veya güneş lambaları kullanmayın.