inme: davranış değişiklikleri – Konu genel

inme etkilenen beynin hangi bölümünün bağlı olarak, yolu bir kişinin eylemler o İnme öncesi nasıl hareket farklı olabilir.

Sen uyarı işaretleri Bu belirtiler düşünün ve sağlık uzmanınıza danışın veya 911 doğru awa çağırmalıdır; vücudun bir tarafında yüz, kol, bacak ya da ani güçsüzlük veya uyuşma; vizyon, güç, koordinasyon, duyu, konuşma veya konuşma anlama yeteneği ani kaybı. Bu belirtiler zamanla daha kötü hale gelebilir; Özellikle tek gözde ani görme dimness; belki yutma ile kusma, mide bulantısı, ateş, hıçkırık, ya da sorun eşliğinde denge ani kaybı, …

senin aile üyesi yargı sorunları varsa

bellek ile ilgili bir sorun olabilir. yıkanmak veya bir hatırlatma olarak banyo aynası üzerinde bir kontrol listesi gerekebilir elbiselerini değiştirmek için başarısız birisi; Bir davranış sorunu olabilir. kişi sosyal ortamlarda uygun şekilde yanıt veremeyebilir. Uygunsuz davranış anında ve meselesi-Aslında bir şekilde ele alınmalıdır.

Bu nagging hatırlamak veya kızıyor sadece kötü şeyler yapar; o yanlış bir şey yaptığında anında kişiyi söyle; o “doğru” olanı yaptığında kabul emin olun; ilaçlar sorunu tedavisinde yardımcı olabileceğini görmek için doktorunuzla konuşun.