huzursuz bacak sendromu: hangi koşullar bunu neden olabilir? – Konu genel bakış

Bacak uyuşması sendromu bir durumun neden olduğu ikinci bir sorun olabilir. Araştırmacılar anlamak ve bu sendrom arasındaki ilişkiyi tanımlamak için çabalarını devam

Eğer huzursuz bacaklar sendromu (HBS) var ise, günlük alışkanlıkları durumuna bir fark yaratabilir; diyet, egzersiz ve ilaç yeniden canlandırma sizin RLS iyileştirmek için neler yapabileceğini sadece başlangıcıdır. Hatta beklenmedik yerlerde biraz yardım bulabilirsiniz.

Demir eksikliği veya ilgili anemi. Vücut beyinde demir ve bazı proteinler metabolize şekilde huzursuz bacak sendromu ile ilişkili olabilir; Gebelik. Yaklaşık 20 100 üzerinden hamile kadınlar huzursuz bacak sendromu gelişebilir. gebelik sırasında daha belirgindir ve sık belirtiler olabilir hamile önce sahip kadınlar; Böbrek hastalığı; Diyabet; Spinal sinir köklerinin bozukluğudur periferal nöropati, Parkinson hastalığı, ve muhtemelen radikülopati (sinir sıkışması), dahil olmak üzere nörolojik hastalıklar.

Kan böyle bir tam kan sayımı, demir (ferritin) gibi testler düzeyleri veya kimya ekran. Bu testlerin sonuçları siz ve doktorunuz semptomları anemi, düşük kan demir düzeyleri, böbrek sorunları veya diyabet ile ilişkili olup olmadığını öğrenmek yardımcı olabilir; Elektromyogram ve sinir iletim çalışması, belirtiler sinirler zarar düşündürmektedir eğer.