hiv enfeksiyonu için risk faktörleri – Konu genel bakış

Çoğu kişi HIV olan biriyle korunmasız seks yoluyla HIV olsun. HIV bile korunmasız oral seks yoluyla yayılır. uyuşturucu enjekte ve HIV ile enfekte olan biriyle iğne paylaşırken virüs alma 1. Başka bir ortak yoldur.

korunmasız cinsel (prezervatif olmadan seks) var; Birden fazla cinsel partnere sahip olmak; diğer erkeklerle seks olan bir adam vardır; (Ortak uyuşturucu, çok sayıda cinsel partnere sahip diğer erkeklerle seks sahip bir adam, ya da enjekte) yüksek riskli ortak (lar) var; Ya da yakın zamanda frengi ya da aktif herpes gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyon, oldu.

Ekonomik Bakım Yasası uyarınca, birçok sağlık sigortası planları kontrolleri, aşıları da dahil olmak üzere ve sizin için hiçbir ücret ödemeden, tarama testleri koruyucu bakım hizmetleri kapsayacak. Daha fazla bilgi edin.

Sağlık Sigortası Merkezi

Onlar iğneler, şırıngalar, ocak ya da uyuşturucu enjekte etmek için kullanılan diğer ekipmanlar paylaşmak, özellikle uyuşturucu ya da steroidler enjekte İnsanlar, HIV ile enfekte olma riski vardır.

HIV ile enfekte olan annelerden doğan bebekler enfeksiyon riski de vardır.

HIV (akut retroviral sendrom) belirtileri benzeri ilk grip mevcut olduğunda HIV enfeksiyonu erken evre, daha kolay yayılabilir ve daha sonra tekrar, HIV ile ilgili hastalık belirtileri ortaya çıkarsa.

Kan transfüzyonu veya bağışlanan organ HIV yakalanma riski Amerika Birleşik Devletleri’nde son derece düşüktür. Tüm bağışlanan kan ve organlar antikorlar gelişmeden önce HIV algılayabilir HIV antikor ve HIV RNA için taranmaktadır. Bu düşük riskli bağışlanan kanın kullanımını (mümkün) sınırlandırılması ya da (otolog bağış olarak adlandırılır) kendi kan bağışı için ameliyat olacak tanıdığınız kişileri teşvik edilmesinin önemini azaltmaz.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), rutin kan testlerinin bir parçası olarak HIV tarama önermektedir. Sen ve doktorunuz test sizin için doğru olup olmadığını karar verebilirsiniz.