Güçlü akla bağlantılı güçlü bacaklar

Robert Preidt tarafından

HealthDay Reporter

Çarşamba, Kasım 11, 2015 (HealthDay Haber) – yaşlandıkça gibi güçlü bacaklar beyin güçlendirmek olabilir olması, araştırmacılar rapor.

10 yıllık İngiliz çalışma bacak kuvveti şiddetle sağlıklı beyin yaşlanma ile bağlantılı olduğu sonucuna varıldı. Ayrıca, King College London ekibi bulguları sadece daha fazla yürüyüş bacak kuvvetini artırmak ve hızı yaş olarak beyin fonksiyonu korumaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir söyledi.

Çalışma Birleşik Krallık’ta 73 43 yaş arası 324 sağlıklı kadın ikizler, dahil. Onların düşünce, öğrenme ve hafıza çalışmanın başında ve sonunda test edildi.

Araştırmacılar bacak kuvveti herhangi bir diğer yaşam tarzı faktörü çalışmasında baktı daha beyin sağlığı daha iyi bir belirleyicisi olduğunu gördük. Genellikle, çalışmanın başında daha fazla bacak gücü ile ikiz iyi onun zihinsel yeteneklerini muhafaza ve zayıf bacaklar ile ikiz daha az yaşa bağlı beyin değişiklikleri vardı, çalışma buldum.

“Herkes onlar yaş olarak uygun kendi beyin tutmak için en iyi nasıl bilmek istiyor. Böyle biz, yetişkinlikte değiştiremezsiniz genetik ve yaşamın erken gibi birçok faktör, payı olarak yumurta ikizleri, yararlı bir karşılaştırma vardır” çalışma baş yazarı Claire Steves, ikiz araştırma kıdemli öğretim üyesi, bir üniversite haber bülteni, dedi.

10 yıl önce farklı bacak gücü olan tek yumurta ikizleri, içinde biliş [düşünce] ve beyin yapısında bu farklılıkları görmek zorlayıcı olduğunu, “Steves ekledi.” Bu bizim fiziksel aktivite artırmak için basit yaşam tarzı değişiklikleri bize hem zihinsel tutmaya yardımcı olabileceğini düşündürmektedir ve fiziksel olarak sağlıklı.

Sonuçlar dergisinde Gerontoloji içinde 9 Kasım yayınlandı.

Önceki araştırmalar insanların yaşlandıkça fiziksel aktivite beyin sağlığını yardımcı olduğunu göstermiştir. Ve, hayvan çalışmaları sinir hücresi büyümesini teşvik edebilir egzersiz bültenleri hormonları bulduk, Yazarlar kaydetti.

Bu dernek arkasındaki mekanizma tam olarak bilinmemektedir ve bu tür bağışıklık fonksiyonu, kan dolaşımı veya sinir sinyal yaşa bağlı değişiklikler gibi diğer faktörler içerebilir, araştırmacılar söyledi.

Ayrıca, araştırma bacak kuvveti ve beyin sağlığı arasında bir sebep-sonuç ilişkisi ispat etmedi.

Daha ileri çalışmalar bacak kuvveti ve sağlıklı beyin yaşlanma arasındaki potansiyel bağlantı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, ve bulgular erkekler için de geçerli olup olmadığını belirlemek için gerekli olan, Steves söyledi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …