Gençliğinizle seks hakkında konuşmak

Çoğu genç, aileleri veya bakıcılarıyla ilişkiler ve cinsiyet hakkında konuşmak istiyor. Zor görünebilir, ancak konuşmanın nasıl başlayacağına dair birkaç fikir var.

Gençle seks hakkında konuşurken

Ancak cinsiyet ve ilişkiler konusunu ortaya çıkarırsanız, çocuğunuzun söyleyeceklerini dinleyin. Ardından konuşmanın gelişmesine izin vermek için bunu kullanabilirsiniz.

Örneğin, prezervatiften bahsederlerse, onları kullanmanın niçin önemli olduğunu, bunların nereden alınacağını ve nasıl kullanılacağını bildiklerini kontrol edin.

Arkadaşınıza ne düşündüğünü gençinize sorun.

Cinsiyet ve çocuğunuzla olan ilişkiler hakkında konuşmak, seks yapmaya başlamalarını istemez, ancak yaptıklarında cinsel sağlıklarına bakmalarına yardımcı olur.

Sessizce dinlemeye çalışın, söylediklerinin sizi şaşırtıyor veya katılmıyorsunuz. Çocuğunuzun görüşlerini bilmesine izin verin, ancak onlara kendi kararlarını vermeleri için kendilerine güvendiğinizden emin olun.

Öfkenizi kaybederseniz veya eleştirirseniz, gelecekte sizinle konuşamayacakları gibi hissedebilirler.

Çocuğunuzun arkadaşlarının konuyla ilgili ne düşündüklerini sorun. Bu çocuğunuzun düşünce ve korkularını dolaylı olarak konuşmanın bir yolu olabilir.

Örneğin, hamile bir kadın görürseniz, “Ben gençken hamile kalmaktan korktuğumuzu söyleyebilirdiniz. Dostlarınız bu konudaki kaygısını taşır mı?”

Daha sonra neden seks yapmamanın iyi olduğuyla ve seks yapmayı planlıyorsa gençlerin kontrasepsiyon alabilecekleri hakkında konuşabilirdiniz.

Seks hakkında az ve sık sık konuşun

Seks hakkında büyük bir konuşma. Açık, devam eden bir konu haline getirin. Konu ortaya çıktığında çok az konuşma yapın ve çocuğunuz henüz bir ergen olmadan başlayın.

Çocuğunuzun sizinle akıllarında olan her şey hakkında konuşabileceklerini bilmelerini sağlayın.

Konuyu gündeme getirmenin en kolay yollarından biri, TV yıkamak veya televizyon seyretmek gibi günlük etkinliklerde bulunur. Bu, olayı daha az kılar.

Haberi bir programda veya haberde ünlülerden kullanabilirsiniz. Örneğin, “Seks yaptıkları gerçeği hakkında ne düşünüyorsunuz?” Diyebilirsiniz.

Brook; Aile yaşıyor; FPA

Çocuğunuzun cevabını dinleyin. Daha sonra, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara (CYBE’ler) ve gebeliğe karşı korunmak için prezervatif ve kontrasepsiyon kullanmakta neden önemli olduğunu konuşabilirdiniz. Çocuğunuzun onları nereden bulacaklarını bildiğinden emin olun. Yargılayıcı ya da eleştiren görünmeyin.

Okulda seks hakkında ne öğrendiklerini öğrenin

Erken çocuğunuzla seks hakkında nasıl konuşacağınızı öğrenin.

Okul derslerinde seks ve ilişkiler hakkında ne öğrendiklerini genç kızınıza sorun. Bunun hakkında ne düşündüklerini sorun.

Anlamadıkları bir şey olup olmadığını öğrenin ve sınıfları sizinle tartışmak istediği konuları ortaya çıkardıysa.

Çocuğunuza bir şeyler hakkında ne hissettiklerini sorun, örneğin önemsediği biriyle seks yapmak için beklemek gibi.

Onlara “Gerçekten umursadığınız biriyle tanışana kadar beklemeye değer olduğunu düşünüyor musunuz, seks yapmadan önce sizi kim seviyor?”

Bu tartışmayı, bir erkek ve bir kız seks yaparken gebelik riskinden bahsetmek ve doğumdan önce doğum kontrol yöntemine geçmek hakkında kullanabilirsiniz.

Çocuğunuzun doğum kontrolünden sorumlu olduğuna inandığını kimin de tartışabilirsiniz. Kondom ve kontrasepsiyon kullanmayı düşünmek her iki ortağa bağlı olduğunun anlaşıldığından emin olun.

Gençliğinizin seks hakkında ne düşündüğünü dinleyin

Seks çok büyük bir konudur. Vücudumuzun çalışma şekli, gebelik, ilişkiler ve duygular, kontrasepsiyon türleri ve bunları, CYBE’leri, testleri, tedavisi ve daha fazlasını kapsar.

Bu konulardaki bilgilerinizden emin iseniz, çocuğunuzun sorularını daha kolay cevaplayabileceksiniz.

Bir şey bilmiyorsanız, söyleyin, ancak öğreneceğinizi bildirin. Bilgileri gözden geçirin ve onlarla paylaşın ya da birlikte arayın.

Seks ve ilişkiler hakkında çok sayıda bilgi içeren seçenekler güvenilir bir bilgi kaynağıdır. Diğer kuruluşlar arasında

Çocuğunuz gey, lezbiyen veya biseksüel olabilir. Eğer öyleyse, kendilerini CYBE ve gebelikten nasıl koruyacakları gibi daha güvenli seks mesajları hakkında hâlâ bilmesi gerekir.

Cinsiyete ve ilişkilere ilişkin bir tartışma çıkarmak için bir fırsat (seksüel yönelimlerini söylemek için) kullanabilirler.

İster erkeklerde veya kadınlarda cinsel ilişki kursanız da CYBE’leri alabilir ve geçirebilirsiniz, bu nedenle kendilerini nasıl koruyacaklarını bildikleri önemlidir. Daha fazla bilgi için erkeklerle seks yapan erkekler için kadınlarla cinsel ilişki kuran kadınlar için cinsel sağlık ve cinsel sağlık bakın.

Çocuğunuz geyse, kontrasepsiyon hakkında hâlâ bilmesi gerekir. Eşcinsel veya lezbiyen olarak tanımlanan insanlar karşı cinsiyete sahip kişilerle cinsel ilişki kurabilir, bu nedenle gebeliği önleme hakkında bilinçli olmak ve istenmeyen gebeliklerden nasıl kaçınmak önemlidir.

Seks hakkındaki gerçekleri bildiğinizden emin olun

Eğer gencin eşcinsel, lezbiyen veya biseksüel olabiliyorsa

Hizmetler

yer

Gençliğinizle seks hakkında konuşmak

Soruları cevaplama, vücut bölümlerini adlandırma ve küçük bir çocukla açıkça konuşma hakkında ipuçları

Size yakın servisler

Erkekler ve kızlarda ergenlik evreleri dahil olmak üzere ergenlik hakkında makaleler, ebeveynlerin çocuklarını hazırlamasına yardımcı olan ipuçları ve ortak Q & A

Çocuğunuzla seks hakkında konuşma

Eşinizle, gençliğiniz veya küçük çocuğunuzla seks hakkında nasıl konuşacağınız ve niçin önemli olduğunu.

Ergenlik

Seks SSS yanıtları, hayır deme dahil, bir prezervatif bölünürse ne yapmalı, eşcinsel olma ve daha fazlası

Seks hakkında konuşmak

Seks ve gençler