genç alkol ve uyuşturucu kullanımı-zaman sağlık uzmanına görmek için

Eğer genç alkol veya uyuşturucu kullandığını düşünüyorsanız, bir sağlık profesyoneli için genç çekmeden önce tüm bilgi toplamak. Bu doğru bir teşhis sağlamaya yardımcı olur.

Profesyonel danışmanlık bağımlılığı için, tek tek veya bir grup ortamında, bir yapılabilir

sağlık profesyoneli Çocuğunuza bir madde bağımlılığı sorunu olabilir inanıyorsa, o çocuğunuzun tıbbi geçmişi hakkında soracaktır ve fizik muayene yapacak. O ya da o da gencin madde kullanımına yönelik tutum, kullanım tarihi ve uyuşturucu kullanımının herhangi bir etkileri hakkında sorular soracaktır. sağlık profesyoneli özel çocuğunuzla konuşmak isteyecektir.

İdrar, kan, ya da saç uyuşturucu analizi (toksikoloji testi) veya kan alkol testi genellikle kötüye sorunları teşhis etmek için yapılmaz. Sağlık profesyonelleri genellikle gencin rızası olmadan bu testleri yapmayacağım. test için bir tıbbi veya yasal bir sebep olmadığı sürece ebeveyn izni yeterli değildir.

sağlık meslek bozukluğu, depresyon, uzun vadeli depresif ruh hali (distimik bozukluk), anksiyete bozuklukları, ya da post-travmatik stres bozukluğu Çocuğunuza dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) varsa, öğrenmek yürütmek için deneyebilirsiniz. Bu sağlık sorunları maddeler kötüye gençler yaygındır. Çocuğunuzun doktoru bu sorunları ve madde bağımlılığı tedavi etmek isteyecektir.

Doktorunuz genç alkol ve uyuşturucu sorunları deneyimli bir profesyonel sevk edebilir.

(Örneğin bir aile hekimi, pratisyen hekim, çocuk doktoru veya psikiyatrist olarak) tıp doktoru; Bir doktor asistanı; Bir hemşire uygulayıcısı.

İdeal olarak, çocuğunuzun ilkokulda iken, doktorunuz alkol, sigara, uyuşturucu ve doğru çocuğunuzun tutumları hakkında soran başlayacak. Çocuğunuz büyüdükçe, doktor, tıbbi ziyaretleri sırasında bu konuyu görüşmek üzere devam edecektir. erken yaşta yardım alma çok önemlidir. Erken madde kullanımı çocuğunuzun alkol bağımlı hale veya diğer riskli davranışlara sahip olurlar şansını arttırır çünkü.

psikiyatr; Psikolog; Sosyal hizmet uzmanı; Lisanslı ruh sağlığı danışmanı.

Sizin veya başka bir aile üyesi tedavi görüşecek bir madde bağımlılığı sorunu var kuşkulanıyor bir sağlık profesyoneli. Erken kendiniz (ya da başka bir aile üyesi) için tedavi alma bir madde bağımlılığı sorunu olan çocuğunuzun riskini azaltır. o bir madde bağımlılığı sorunu gelişir Ayrıca, çocuğunuz erkenden tedavi almak için daha başarılı olacaktır.