faydaların özeti olarak da adlandırılan teminat paketi

Bu sağlık hizmetleri bir listesi ve plan kapsayan bir sağlık sigortası ve ilişkili maliyetleri sağlamaktadır. farklı planları karşılaştırırken Bu özetler yararlıdır.

özet içerir

Örtülü hizmetler: Bir sağlık planı kısmen veya tam olarak ödediği herhangi bir bakım ve tedavi kapalı fayda olarak kabul edilir.

İndirilecek tutarlar: düşülebilir onun kısmını ödemek için sigorta başlamadan önce harcamak gerekir ne kadar olduğunu.

Copay veya coinsurance tutarları: Bir copay Eğer bakım sırasında ödeme sabit bir miktardır. Örneğin, bir uzman görmek için bir doktor randevusu için 20 $ copay ve 30 $ copay olabilir.

Koasürans ödemek zorundadır hizmetlerin maliyetinin bir yüzdesidir. MRI için koasürans% 20 ise Örneğin, size ücretten% 20 ödersiniz. Tasarı 100 $ ise, 20 $ borçlu bu yüzden (genellikle indirilemeyen karşılandıktan sonra).

reçeteli ilaçlar için Maliyet: Bu bölüm, hem jenerik ve markalı ilaçlar için ne ödeyecek açıklayacağım.

kapsama Sınırları: Eğer sağlık planı kapsamındaki hizmet karşı ne kadar ödeme Sağlık planları sınırlamak gerekir. Bu bir out-of-cebinden sınırı. siz bu sınıra ulaştığınızda, plan, bakım için% 100 öder.

Ekonomik Bakım Yasası planları temel sağlık yararları yıllık veya ömür boyu sınırları empoze izin vermez. Ancak, planlar, yıllık dolar sınırını ve temel sağlık yararları kabul edilmemektedir sağlık hizmetleri için harcama bir ömür boyu dolar sınırını koyabilirsiniz.

Ayrıca gereksiz sağlık hizmetleri yıllık sınır olabilir. Örneğin, fizik tedavi seansları yıllık veya yüz sınırları başına tek göz sınav için kaplı olabilir.

sağlık sigortası yardıma mı ihtiyacınız var? Kişiselleştirilmiş eylem planı almak için birkaç soruları yanıtlayın.