Etiketamet süspansiyon

Mide yanması tedavisi ve önlenmesi. Tagamet süspansiyonu doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşulları tedavi etmek için de kullanılabilir.

Tagamet süspansiyonu bir histamin bloke edicidir. Mide asidi üretimini uyaran kimyasal aktarmalardan birini engelleyerek çalışır.

Bunlardan herhangi biri geçerli ise hemen doktorunuza veya sağlık uzmanınıza başvurun.

Bazı tıbbi durumlar Tagamet süspansiyonuyla etkileşime girebilir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, özellikle aşağıdakilerden herhangi biri sizin için geçerliyse, doktorunuza veya eczacınıza bilgi verin

Bazı ilaçlar Tagamet süspansiyonuyla etkileşim halinde olabilir. Başka ilaçları, özellikle aşağıdakilerden herhangi birini kullanıyorsanız, sağlık bakım sağlayıcınıza söyleyin:

Bu, meydana gelebilecek tüm etkileşimlerin tam bir listesi olmayabilir. Tagamet süspansiyonu, aldığınız diğer ilaçlarla etkileşim kurabilir mi, sağlık uzmanınıza danışın. Herhangi bir ilacın dozunu başlatmadan, durdurmadan veya değiştirmeden önce doktorunuza danışın.

Doktorunuz tarafından yönlendirilen şekilde Tagamet süspansiyon kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etikete bakın.

Tagamet süspansiyonunun nasıl kullanılacağıyla ilgili sorularınız için sağlık uzmanınıza danışın.

Bütün ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanın yan etkisi yoktur. ORTAK yan etkilerin çoğunun devam etmesi veya rahatsız olması durumunda doktorunuza danışın

İshal; Meme büyümesi; baş dönmesi; Uykulu olma; Halüsinasyonlar; baş ağrısı; zihinsel karmaşa; Cinsel zorluklar.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (kızarıklık, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, göğüste sızma, ağız, yüz, dudaklar veya dilde şişme); Siyah, katran dışkıları; Kahve istikametine benzeyen kustu.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yan etkiler hakkında sorularınız varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri uygun ajansa bildirmek için lütfen FDA’ya Raporlama Sorunları Rehberi’ni okuyun.

1-800-222-1222 (Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği), yerel zehir kontrol merkeziniz veya acil servise hemen başvurun. Belirtiler solunum güçlüğünü içerebilir; Hızlı kalp atışı; huzursuzluk; Titreme; kusma.

Tagamet süspansiyonunu 68 ve 77 derece F (20 ve 25 derece C) arasında oda sıcaklığında saklayın. Isı, ışık ve nemden uzak tutun. Tagamet süspansiyonunu çocuklardan uzak tutun ve evcil hayvanlardan uzak tutun.

Bu bilgiler sadece özet niteliğindedir. Tagamet süspansiyonuyla ilgili tüm bilgileri içermez. Aldığınız ilaca ilişkin sorularınız varsa veya daha fazla bilgi istiyorsanız, doktorunuza, eczacınıza veya diğer sağlık uzmanınıza danışın.