duyusal işleme bozukluğu: nedenleri, belirtileri ve tedavi

Duyu işleme bozukluğu, beyin sorun alınması ve duyular aracılığıyla gelir bilgilere yanıt sahip olduğu bir durumdur.

importan; Raporun Kawasaki Hastalığı ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

duyusal işleme bozukluğu olan bazı insanlar çevrelerindeki şeylere karşı aşırı vardır. Ortak sesler ağrılı veya ezici olabilir. Bir gömlek hafif bir dokunuşla cilt yıpratmak olabilir.

duyusal işleme bozukluğu Diğerleri olabilir

Duyu işleme sorunlar genellikle çocuklarda tespit edilir. Ama onlar da yetişkin etkileyebilir. Duyu işleme problemleri genellikle otizm gibi gelişimsel bozukluklar görülür.

Duyusal işleme bozukluğu tek başına bir hastalık olarak kabul edilmez. Ancak pek çok uzman bunu değiştirmek gerektiğini düşünüyorum.

Duyu işleme bozukluğu, işitme, dokunma, tat veya benzeri bir anlamda etkileyebilir. Ya da çoklu duyulara etkileyebilir. Ve insanlar zorluklar var şeylere gereğinden fazla veya az duyarlı olabilir.

pek çok hastalığın gibi, duyusal işleme bozukluğu belirtileri bir yelpaze mevcut.

Bazı çocuklarda, örneğin, pencere dışında bir yaprak üfleyici sesi onları masanın altına kusma veya dalış neden olabilir. Dokunulduğunda Onlar çığlık olabilir. Onlar bazı gıdaların dokular geri tepme olabilir.

Ama diğerleri çevrelerindeki şey tepkisiz görünüyor. Bunlar aşırı sıcak ya da soğuk, hatta ağrı yanıt başarısız olabilir.

duyusal işleme bozukluğu olan pek çok çocuk büyüdükçe endişeli hale telaşlı bebekler olarak başlar. Bu çocuklar genellikle iyi değiştirmek tanıtıcı yok. Sık sık öfke nöbetleri atmak veya meltdowns olabilir.

uncoordinate olun; şey çarpmak; onların bacaklarda spac neresinde söylemek mümkün; konuşma ya da oyun meşgul zor

Birçok çocuk zaman zaman bu gibi belirtiler var. semptomlar, normal işleyişini etkileyecek kadar şiddetli hale gelir ve gündelik hayatı bozabilir Ama terapistler duyusal işleme bozukluğu tanısı düşünün.

duyusal işleme problemleri kesin nedeni tespit edilmemiştir. Ama ikiz 2006 çalışma duyarlılık ışık ve ses güçlü bir genetik bileşeni olabileceğini gördük.

Diğer deneyler aynı anda ışığa ve sese maruz kaldıklarında duyusal işleme sorunları olan çocukların anormal beyin aktivitesine sahip olduğunu göstermiştir.

Yine de diğer deneyler, diğer çocuklar hızla duyumların alışmak ise duyusal işleme sorunları olan çocuklar, el inme ya da yüksek sese kuvvetle yanıt vermeye devam edeceğini göstermiştir.