Diyabetli gençler: Ebeveynler için konular – konu genel bakış

diyabet Eğilimler

genç yaş, diyabet ve onun ailesi ile genç bir kişi için en zor zaman olabilir. Hızlı büyüme atakları ve geç yatmadan geç uyumak ve farklı zamanlarda yemek yeme normal genç davranışları ile birlikte yavaş büyüme dönemlerinde normal döngüsü zor onun ya da onu hedef aralığında sürekli bir gencin kan şekeri seviyesini tutmak için yapar .

Sam Talbot, Bravo sezonu iki den runner-up ve fan favori “Top Chef” de türüyle yaşayan, New York’un Mondrian SoHo otel ve Montauk, NY Talbot, 34 Surf Lodge İmparatorluk sayılı Nine eski executive chef 1 diyabet. Geçen yıl yayınlanan yemek kitabı Tatlı Hayat, içinde onun kişisel sağlık ve wellness felsefesi yanı sıra onun en sevdiği diyabet dostu bazı tarifler paylaşıyor. İşte o yemekler o sağlıklı kalır nasıl daha; pişirme ve gıda yaklaşımınız nedir; Ben…

Çocuğunuzun çok olgun ve özel hayatının diyabet bakımı için uygun bir sorumluluk üstlenebilir. Eğer öyleyse, uygun denetim sağlayan bir ebeveyn olarak sizin görevinizdir nispeten kolay olacaktır. Öte yandan, genç isyanı normaldir. Hastalığın inişler ve çıkışlar için size dışarı bağlama ile diyabet olabilir asi vardır Çocuğunuza. empatik olmaya çalışın ve korku, üzüntü, öfke duygularını hayal ve hatta suçluluk Çocuğunuza hissi olabilir.

insülin dozlarını veya diğer diyabet ilacı atlanıyor; Yüksek yağlı, yüksek kalorili yemek yeme ya da yemek ne zaman ve ne olursa olsun o günlük yemek planı görmezden istiyor; Tahrifat veya kan şekeri testi sonuçları hakkında yalan; Gizleme veya “uyum çabası içinde iken onun arkadaşları etrafında hastalığı inkar.

Diyabetli ile genç olabilir asi tarafından

Bu davranışlar, yüksek kan şekeri ve hatta diyabetik ketoasidoz ile ciddi bir soruna yol açabilir.

Gençler, özellikle kız, diyetler devam yemeklerden sonra kusma, ya da çok az yemek yiyerek kilolarını kontrol etmek için deneyebilirsiniz. İnsülin bir kişinin kilo almaya neden olabilir, çünkü, bir genç de kilo için bir çaba doz atlayabilirsiniz. Bu tehlikeli olabilir ve yüksek veya düşük kan şekeri acil veya bir yeme bozukluğuna yol açabilir.

Sen yardımcı olabilecek bazı şeyler yapabilirsiniz ve genç nag için eğilimi azaltabilir

Eğer diyabet senin genç konusunda ciddi endişeleri varsa doktorunuzla konuşun.

Bir kişinin yaşamının perspektif-sadece bir bölümünde hastalık tutun. o spor ve diğer sağlıklı etkinliklere olmak istiyorum gibi aktif olması için genç teşvik eder; tamamen geri adım yok, ancak genç onun ya da onu diyabet bakımı için toplam sorumluluğu gerektirir yoktur. sonuçta onun bakımından kontrol altına almak için genç kalmıştır gerçeğini kabul. desteklemek ve yönlendirmek için orada olun. Geçmişte daha çok sorumluluk almaya Çocuğunuza teşvik ettik ve uygun rehberlik ve denetim verdiyseniz, sorumluluk bu geçiş daha yumuşak olur; Çocuğunuzun tek başına onun diyabet sağlık profesyoneli ile karşılamak için izin. Bu onun bakımından son derece dahil olmak için genç teşvik edecektir. Bir diyetisyen sizin genç sağlıklı bir yemek planı oluşturmanıza yardımcı olabilir; yüksek kan şekeri seviyeleri aşırı tepki vermeyin. Diyabetli Herkes zaman zaman onlara sahiptir. kontrol için genç övün özel hayatının kan şekeri seviyesi ve problem çözme etkili bir şekilde başa yollarını; uzun etkili ve hızlı etkili insülin bir kombinasyonu ile esnek bir insülin dozuna kullanın. Bu o, geç uyur partileri katılır, ya da yemek programı değiştiren bu kez daha fazla esneklik sağlar; yerine birden çok enjeksiyonları bir insülin pompası kullanın. Bazı genç insanlar gerçekten onların insülin iğnesi vererek daha az belirgin şekilde çünkü insülin pompası kullanarak gibi. hızlı etkili insülin yemekle birlikte kullanılırsa, pompa gerekirse o uygun ekstra bir doz vermek için yapar; Bir güvenlik destek sistemi belirleyin. düşük kan şekeri seviyeleri genç bir hedef aralığında sıkıca kan şekeri düzeylerini tutuyor, özellikle meydana gelme olasılığı olduğundan, o, bir acil durumda ne yapacağını bilen, en az bir arkadaşı olması gerekir. Çocuğunuzun güvenliği için bir yedek olabilir arkadaşlar belirlemenize yardımcı olur. Başka bilmesi gereken ve ne bilmeniz gereken kim tartışın.