deri alerjileri: türleri ve tetikleyiciler

Alerjiler Eğilimler

Çoğumuz hayatımızın bir noktasında inişli çıkışlı, kaşıntılı, pullu, ya da kırmızı bir cilde sahip. En yaygın suçlularından biri? Bir cilt alerji.

importan; Rapor Anjioödemli ana başlığı, Kalıtsal beklediğiniz adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Onlar farklı formlarda gelir. İşte en yaygın türü vardır

Kontakt dermatit. Hiç yeni bir halka takan ya da farklı bir sabun kullandıktan sonra bir döküntü aldıysanız, muhtemelen bu durum yaşadım.

Cildin nikel ya da sabun, losyon ya da güneş bir kimyasal gibi bir alerjenin dokunur.

Onlar cilt üzerinde zaman kara polen gibi havada parçacıklar, aynı zamanda dermatit tetikleyebilir. Doktorunuz bu “havadaki kontakt dermatit.” Çağırabilir

Bazı durumlarda, size güneşte oldum sonra bir tepki olacak. Bu bazen “fotoallerjik kontakt dermatit” olarak adlandırılır. Bu tür güneş kremleri olanlar, tıraş losyonu ve parfüm gibi bazı kimyasallar tarafından getirdi.

Semptomlar hafiften şiddetliye kadar değişir. İçerirler

Genellikle hemen bir tepki alamadım. Bu 10 gün birkaç saat arasında sürebilir. Tipik olarak, 3 gün 12 saat arasında sürer.

Hatta tedavi ile belirtiler 2 ila 4 hafta sürebilir.

Kurdeşen. Bu kaşıntılı kırmızı welts veya darbe, yetiştirilir. Kontakt dermatit, onları tetikleyebilir, ancak böcek sokması, ilaçlar ve gıdalar alerjik reaksiyonlar da bir tepki getirebilir. Kurdeşen hemen görünür eğilimindedir ve onlar birkaç saat veya gün içinde kaybolur.

Egzama. Bu sözde “atopik dermatit.” Duyabilirsiniz Genellikle çocukluk çağında başlayan kronik alerjik bir durum. Dünyada birçok insanın yaklaşık% 11 o var. Uzmanlar buna neden nedir belli değil. Bunlar belirli tetikleyiciler cildinizi, kaşıntılı, kırmızı ve kuru yapabilirsiniz biliyorum. İçerirler

Bir suçlu daraltarak zor olabilir. Birden fazla 3.700 potansiyel allerjenler vardır.