Dang humması araştırmasında sendikal rol

Araştırma

Tarafından desteklenen bilim insanları dang’a karşı aşı geliştirme konusunda çeşitli yaklaşımlar deniyor. Bethesda, Maryland’deki laboratuvar araştırmacıları, dang virüslerine karşı potansiyel aşı adayı olarak, dang virüslerinin zayıf ve zararsız sürümlerini kullanıyor. Diğer kaynak tarafından finanse edilen araştırmacılar, rekombinant proteinler (adjuvanlar olsun veya olmasın), viral vektörler ve DNA kullanarak dang virüsü aşıları geliştirmeye çalışıyorlar.

Çeşitli dang virüsü türlerinin virülens ve bulaşabilirliğini belirleyen konakçı ve viral faktörleri belirlemek için halen devam etmekte olan birkaç proje bulunmaktadır.

Enstitü tarafından desteklenen diğer araştırmacılar, enfekte kişileri tedavi etme yolları ve dang virüslerinin sivrisineklerin içinde çoğalmasını önlemeyi araştırıyor.

Dang virüsü artan bir küresel tehlike olarak ortaya çıkmasına rağmen, bilim adamları virüsün hücrelere nasil nasil maruz kaldigina ve hastalığa neden oldugundan çok az bilgiye sahiptir. Yeni araştırma, virüsün insanlarla nasıl etkileşime girdiğine ışık tutmaya başlamıştır; Örneğin, dang virüsü hücrelere nasıl zarar verir ve insan bağışıklık sisteminin dang virüsü enfeksiyonuna nasıl tepki verdiğini.

Dang humması üzerine yapılan temel araştırmaların büyük bir kısmı laboratuarlarda gerçekleştirilmektedir. Dengue Research in theternment Labs’da.

Şubat 2011’de theernment, “Amerika’da Yeniden Başlayan Bir Mücadele: Dang Araştırma Ortaklığı için Fırsatlar” başlıklı bilimsel bir toplantıya ortak sponsorluk yapıyor. Toplantı, temel ve uygulamalı dang humması araştırmaları hakkında güncel bilgi alışverişinde bulunmak, araştırmaları belirlemek için bir forum sağlayacak. Boşlukları ve önceliklerini belirlemek ve Amerika’da araştırma işbirliğini teşvik etmek ve teşvik etmek.