çok fazla vitamin alarak? Vitamin doz aşımı yan etkileri

Günümüzde, portakal suyu şişelenmiş su her şeyi o vitamin ve minerallerin fişekler seviyeleri var gibi görünüyor. Bu diyet az yıldız, özellikle beslenme üsleri kapsayacak yardımcı olmak için bir yol gibi gelebilir. Ama rutin size zarar veremez vitamin ve minerallerin bir aşırı alıyorum.

Çok fazla C vitamini ve çinko bulantı, ishal ve mide krampları neden olabilir. Çok fazla selenyum saç dökülmesi, sindirim sistemi rahatsızlıklarına, yorgunluk, hafif sinir hasarına yol açabilir.

Çoğu insan megadoses almıyorsanız iken kahvaltıda bir müstahkem tahıl yerseniz, öğünler arasında bir enerji barı kapmak akşam yemeği için makarna zenginleştirilmiş ve bir günlük takviyesi almak, kolayca bir dizi tavsiye edilen günlük alımının üzerine olabilir besin.

İşte bunu aşırıya önlemek için bilmeniz gerekenler var.

“Vitamin ve minerallerin önerilen miktarda fazla alarak gerçek bir avantajımız var.” – Johanna Dwyer, RD

Şansını yemek unfortified gıdalar bir sorun değildir, vardır. “Tek başına gıda aşırıya oldukça zor,” Johanna Dwyer, RD, Diyet Takviyeler Sağlık Dairesi National Institutes ile üst düzey bir araştırma bilim adamı diyor.

Yani sizi takviyeleri ve güçlendirilmiş gıdalar veya içecekler hakkında düşünmek isteyeceksiniz.

“Çoğu insan gerçek bir avantaj vitamin ve minerallerin önerilen miktarda fazla alarak var farkında değilsiniz, onlar dezavantajları olabilir tanıyan yok,” Dwyer diyor.

“Bir takviyesi alarak yapıyorsanız, günlük değerden daha fazla olduğunu birine sopa,” Dwyer diyor. (Günlük değer bir kişi, optimum sağlık için almalısınız bir vitamin veya besin miktarıdır.)

çok vitamin ve mineraller, ve sen alıyorsun doz dahil olmak üzere alıyorsun herhangi takviyeleri hakkında doktorunuzla konuşun. Bu şekilde, doktorunuz güvenli bir aralıkta dozları tutmanıza yardımcı olabilir.

“Basit bir multivitamin çekiyorsanız, çok fazla alarak korkmaya gerek yok,” Andrew Shao, Doktora, Sorumlu Beslenme, takviyeleri endüstrisi için ticaret grubu Konseyi için bilimsel ve düzenleyici işlerinden kıdemli başkan yardımcısı diyor.

“Çoğu multivitaminler Eğer müstahkem gıdalar ile birleştirerek olduğunuzda bile, yine de sen devrilmesini neden gitmiyor güvenlik gibi geniş bir marj var,” Shao diyor.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …