cinsel taciz veya tecavüz: tanımı ve bulma yardım

Cinsel istismar veya saldırı (tecavüz) herkesin başına gelebilir. Bu sizin için olmuşsa, sen suçlu değildir. Cinsel istismar için iradesine karşı yapılan cinsel aktivitenin herhangi bir türüdür. Böyle (cinsel resimler bakmak zorunda olmak gibi) ya da istenmeyen veya cinsel dokunmadan zorla cinsel pozlama nontouching olarak şiddetsiz cinsel istismar olabilir. Ya da böyle tecavüz veya tecavüz girişimi olarak, şiddetli bir cinsel saldırı anlamına gelebilir. Saldırgan iyi bilmiyorum bir yabancı, biri yakın arkadaşı veya bir aile üyesi (ensest) olabilir. istismar veya saldırı Birçok kurban onların saldırgan biliyorum.

insanların cinsel istismar veya saldırı hakkında konuşmak için sıklıkla zordur. istismar kişinin genellikle utanç ya da suçluluk hissediyor ve bir şey söylemek için istismarcı çok korkuyor olabilir. Ama yardım isteyin ve daha sonra sürece ihtiyaç olarak için yardım almaya devam etmek önemlidir. Böyle bir doktor, hemşire veya danışman olarak, polise veya sağlık profesyoneli ile konuşun. Ya da yerel bir tecavüz kriz merkezini arayın. Bu insanların herhangi tıbbi tedavi almak yardımcı duygularını başa ve kötü muamelede veya tecavüzcü durdurmak için adımlar atabilirsiniz.

Cinsel istismar şey sözlü veya görülen, ya da istenmeyen cinsel temas katılmak için bir kişi zorlar şey olabilir olabilir. kötüye Bu tür ve üzerinde oluşabilir. Şiddetsiz cinsel istismar örnekleri bir kişi zorlayan dahil

Şiddet cinsel saldırı şey (nüfuz) vajina, anüs veya ağız içine konur herhangi zorla cinsel temastır. Şiddet ya da korku seks kişiye zorlamak için kullanılır. Şiddet cinsel saldırı örnekleri

Eğer bir doktora ya da başka bir yardım almalısınız zaman ve eğer karar vermek için belirtileri kontrol edin.

çıplak vücut veya çıplak genital bölge bak; Izlemek bakmak, ya da cinsel resimlerden oluşan bir parçası olmak; Böyle mastürbasyon gibi cinsel davranışta, izleyin; dokunulmaz (fondled).

vajina veya anüs içine yerleştirilen bir nesne; Oral seksten Zorla; Zorla cinsel ilişki (tecavüz).