cilt toplama bozukluğu (ekskoriasyon): belirtileri, tedavi ve nedenleri

Birçok kişi bir süre sonra kendi deriyi almak, ama bazen bozukluğu (sıyrılma hasarlarını) toplama cilt denilen bir durum içine çizgiyi aşıyor.

Somatoform bozukluklar ağrı gibi bedensel belirtiler neden akıl hastalıkları vardır. Semptomlar herhangi bir fiziksel nedene geri izlenemez. Ve onlar madde bağımlılığı ya da başka bir ruhsal hastalık sonucu değildir; somatoform bozukluğu olan insanların semptomlarını taklit değildir. yaşadıkları acı ve diğer sorunlar gerçek. belirtiler belirgin günlük işleyişini etkileyebilir; Doktorlar bir somatoform teşhis önce diğer olası nedenleri ekarte etmek için birçok test gerçekleştirmek için gereken …

Bu bozukluğu olan bazı insanlar defalarca onların deride kusur çeşit olarak gördükleri kaldırmak için denemek için kazıyın.

Cilt tedaviye ihtiyacı ciddi bir sorun için hafif bir sinir alışkanlık değişiklikleri toplama tam olarak ne zaman söylemek zor. Aşağıdaki soruları sormak için yardımcı olabilir

Cilt toplama bozukluğu çocuklar hem de yetişkinler olur. Neredeyse herhangi bir yaşta başlayabilir.

Cilt toplama bozukluk genellikle iki yoldan birini gelişir

döküntü, cilt enfeksiyonu, ya da küçük yaralanma çeşit sonra. Sen cilde daha fazla yaralanmaya neden olur ve şifa gelen yara tutan uyuz veya döküntü, pick at olabilir. Daha kaşıntı daha toplama ve daha çok kabuklanma yol açar ve döngü devam eder.

stres dönemde. Sen dalgın bir uyuz veya çivi etrafında deriyi almak ve tekrarlayan aksiyon stresi azaltmak için yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Daha sonra bir alışkanlık haline gelir.

Cilt toplama bozukluğu “Beden Odaklı Tekrarlanan Davranış” (BFRB) olarak adlandırılan tekrarlayan “kendini damat” bir davranış türü olarak kabul edilir. BFRBs Diğer tür çekerek veya saç veya zarar vücuda çivi toplama içerir.

Bazen de, çünkü tekrarlayan davranışları gerçekleştiren kompulsif dürtü obsesif kompulsif bozukluğun bir türü olarak sınıflandırılır.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s