Cilt kanseri taraması (pdqто): tarama [] -Deri kanser taraması

Testler farklı kanser tiplerinin taranması için kullanılır.

Kanser önleme kanserine yakalanma şansını azaltmak için alınan bir eylemdir. kanser engelleyerek, bir grup ya da nüfus kanseri yeni vaka sayısı azaltılır. Umarım, bu kanserin yol açtığı ölümlerin sayısını düşürür; başlangıç ​​yeni kanserlerin önlenmesi için, bilim adamları, risk faktörleri ve koruyucu faktörlerin bakmak. kansere yakalanma şansınızı artıracaktır bir şey koruyucu bir kanser denir kansere yakalanma şansınızı azaltan bir kanser risk faktörü, bir şey denir …

Bilim adamları en az risk ve en faydaları olan bulmak için tarama testleri çalışma. Kanser tarama denemeleri de erken teşhis (Bu belirtilere neden önce kanser bulma) hastalığından ölme kişinin olasılığını azaltır olmadığını göstermek içindir. bulma ve kurtarma daha iyi bir şans neden olabilir erken bir aşamada hastalığı tedavi etmek bazı kanser türleri için.

Çalışma kanseri tarama yöntemleri ülkenin birçok yerinde yer alıyor Klinik çalışmalar. Devam eden klinik çalışmalar hakkında bilgiler Web sitesinden edinilebilir.

Cilt sınav cilt kanseri taranması için kullanılır.

Bir endişe verici bir değişiklik bulursanız, doktorunuza bildirmelisiniz. bir doktor tarafından düzenli cilt kontrolleri zaten cilt kanseri olan kişiler için önemlidir.

Cilt üzerinde bir alan anormal görünüyorsa, bir biyopsi genellikle yapılır. Doktor lokal eksizyon ile mümkün olduğunca şüpheli doku kadar kaldıracaktır. Patolog, daha sonra kanser hücrelerinin kontrol etmek için bir mikroskop altında dokuya bakar. bir deri bir büyüme (kanser değil) veya kötü huylu (kanser) iyi huylu olup olmadığını bunu söylemek bazen zor olduğundan, bir ikinci patolog tarafından kontrol biyopsi örneği olmasını isteyebilirsiniz.

deride en melanomlar çıplak gözle görülebilir. Genellikle, melanom deri (epidermis) üst tabakasının altında uzun süre büyür ama cildin derin tabakasında (dermis) içine büyümeye değil. Bu deri kanseri erken tespit edilmesi için zaman verir. Melanom yayılmadan önce tespit edilirse tedavi daha kolaydır.

Diğer tarama testleri klinik çalışmalarda çalışılmaktadır.

Eleme klinik çalışmalarda ülkenin birçok yerinde yer alıyor. Devam eden klinik çalışmalar hakkında bilgiler Web sitesinden edinilebilir.

Bu bilgiler, üretim ve Nationa tarafından sağlanır; cance; Enstitü (). yazılı beri bu konudaki bilgiler değişmiş olabilir. En güncel bilgiler için, Nationa temasa; cance; http Internet web sitesi üzerinden Enstitüsü: /; cancer.gov veya 1-800-4-KANSER diyoruz.

 Ulusal Kanser Enstitüsü Halkla İlişkiler