çay sağlık yararları: antioksidanlar, flavonoidler, polifenol ve kateşin gücü

Bu güneş çay kavanozu ortaya koyan, yaz bir ayin var. Siyah çayın tüm sağlık faydaları ile, güneş çay daha hoş her zamankinden daha fazladır. çay, kalp hastalığı riskini azaltır, ve hatta kanser ve Alzheimer hastalığını önlemeye yardımcı olur zorlayıcı kanıtlar var.

Nitekim, çay superfood kabul edilir – bu, siyah, yeşil, beyaz, ya da Oolong çayı olsun. Tüm bu çay türleri aynı çay bitkisinin, Camellia sinensis geliyor. Yaprakları sadece farklı işlenir. Yeşil çay yaprakları Ekşi değildir; Onlar solmuş ve buharda. Siyah çay ve oolong çay yaprakları kırma ve süreçleri fermantasyon tabi.

Camellia bitkiden Tüm çaylar, vücutta hücrelere zarar veren serbest radikalleri detoksifiye antioksidanlar polifenoller bakımından zengindir. Çay uzun süre çay araştırmacı John Weisburger, PhD, Valhalla, New York firmasından Kanser Önleme Enstitüsü kıdemli araştırmacı göre, meyve ve sebzelerde bulunan yaklaşık sekiz kez 10 polifenolleri vardır

insanlar, hayvanlar ve Petri-çanağı deney çalışmaları, çay, sağlık için yararlı yüksek olduğunu göstermektedir. iki bardak ya da bir gün daha fazla içki insanlar – – az kalp hastalığı ve felç, düşük total ve LDL kolesterol, ve daha hızlı kalp krizi kurtarmak Araştırma düzenli çay içenlere düşündürmektedir. çay yumurtalık ve meme kanserlerinin mücadeleye yardımcı olabilir dair kanıtlar da var.

Çay ayrıca stresi yatıştırır ve rahat bizi tutmaya yardımcı olur. Bir İngiliz araştırma siyah çay içti insanlar de-stres daha hızlı bir sahte çay yerine içti olanlar daha mümkün olduğunu gördük. çay içenlere kortizol, bir stres hormonu düzeyi düşük vardı.

Kateşinler, hastalıklarla savaşan flavonoid ve antioksidan türü, çayın sağlık yararları anahtarlarıdır. İşte bir ipucu: Artık çay bekletip, daha fazla flavonoid size demlemek alırsınız.

En iyi çay parası almak için, bazı çalışmalarda üç bardak kalp hastalığı riskini azaltmak için her gün içme öneririz. buzlu çay seyreltilmiş olduğundan, flavonoidler daha hafif bir kaynağıdır – ama hala sayar!

zaman yapabilirsiniz özellikle meşrubat için bir yedek olarak, çay içmek için seçin. Uzun vadede, çay içme bir günlük süre içinde almak antioksidanlar yukarı taşımak yardımcı olur.

temiz bir cam galon ölçekli kavanoz alın: Cam güneş sağlar ve çayı plastikten gelen garip kokular veya tatlar vermez.

Siyah çay kullanın: 16 teabags güneş çay bir galon (16 bardak) yapmak için.

güneş çay kavanoz için veranda güneşli bir yer bulun. Yaklaşık üç saat boyunca güneş ışınlarının kadar emmek edelim. çay poşetleri çıkartın. Büyük yaz tedavi için buzun üzerine dökün!

KAYNAKLAR: Özellik: “5 Şaşırtıcı Sağlıklı Gıdalar; Tearooms Sağlıklı Buzz sunun.” Medikal Haberler:; “gerçekte Mayıs Siyah Çay İçme, Stres.”, “Çay Ma, Meme Kanserleri Yumurtalık Fight” Iceteas: “Ice Tea Tarifler.”

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba