boğaz ağrısı? Bir soğuk, strep boğaz veya bademcik iltihabı olup olmadığını öğrenmek

Ağız Sağlığı Trendler

senin acı boğaz ağrısı, soğuk, strep boğaz veya bademcik iltihabı gelen olup olmadığını merak? İşte anlatmak için nasıl yardım var.

Boğaz ağrısı genellikle soğuk ilk işaretidir. Ancak, soğuktan boğaz ağrısı genellikle iyi olur ya da uzakta ilk iki gün sonra gider. Böyle bir burun akıntısı ve tıkanıklığı gibi diğer soğuk algınlığı semptomları boğaz ağrısı takip edebilirsiniz.

streptokok bakteriler nedeniyle bir enfeksiyon strep boğaz, boğaz ağrısı ve bademcik iltihabı başka bir nedenidir. boğaz ağrısı ile, boğaz ağrısı genellikle daha şiddetlidir ve devam etmektedir.

Tonsillit ton sils, boğazın arka tarafında bulunan doku kitlelerinin acı bir enflamasyon veya enfeksiyondur.

Boğaz ağrısı virüs veya bakteri neden olabilir. boğaz ağrısı en sık nedenleri virüslerdir. Viral boğaz ağrısı genellikle burun akıntısı, öksürük, kırmızı veya gözlerde sulanma, hapşırma ve içerebilir diğer soğuk algınlığı belirtileri eşlik ediyor. boğaz ağrısı diğer nedenleri sigara, kirliliği ya da havada tahriş edici, alerji ve kuru hava bulunmaktadır.

boğaz ağrısı yanı sıra, diğer soğuk algınlığı semptomları şunlardır

Soğuk virüsün neden bir boğaz tedavisi yoktur olsa da, daha rahat hissetmenize yardımcı olmak için yolları vardır. , Ilık tuzlu su ile gargara buz parçaları üzerinde emme veya ağrı ya da ateş belirtileri hafifletmeye olabilen bir over-the-counter ilacı, sıcak sıvılar içme. Bir soğuk ile hasta olduğunda, yeterli dinlenme almak sağlıklı bir diyet yemek ve bol sıvı içmek için de önemlidir.

Over-the-counter soğuk ilaçlar, soğuk ve boğaz ağrısı belirtileri rahatlatmak olabilir. Bununla birlikte, bu ilaçların avantajları minimumdur. Bazı soğuk ilaçlar şunlardır

Antibiyotikler soğuk virüs ve boğaz ağrısını tedavi etmek kullanılmamalıdır. Antibiyotikler yalnızca bakterilere karşı etkilidir. Onlar virüslerin neden olduğu soğuk algınlığı ile ilişkili boğaz ağrısı, çalışmaz.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar