bitkisel yağlar için tereyağı takas çalışma soruları

Randy Dotinga tarafından

HealthDay Reporter

Salı, Nisan 12, 2016 (HealthDay Haber) – tipik olarak hayvansal kaynaklardan – – diyetlerine gelen bitkisel yağ lehine tartışmalı yeni bir çalışma insanlar doymuş yağ kesmek durumunda kalp sağlığı artıracak fikrini meydan okuyor.

yeni araştırma kısaca doymuş yağ yerine mısır yağı kullanarak diyetlerini değiştirmek zorunda kaldılar insanların kolesterol düşürmek yaptı ise, ölüm risk erken aslında arttığını gördük.

Ancak, en az üç beslenme araştırmacıları çalışma hakkında endişelerini dile ve bulgular birçok yönden inatçı söyledi. Her doymuş yağ tüketimi düşük tavsiye güncel beslenme kurallarına sopa ile insanların çağırdı.

Bu araştırma, sağlıklı bir diyet hakkında bir sonuca varmak için kullanılamaz, “Harvard Halk Sağlığı TH Chan Okulu’nda ziyaret eden bilim adamı Maryam Farvid dedi.” Diğer çalışmalardan elde edilen bilgilerin büyük miktarda, biz kalp hastalığı riskini biliyor özellikle kırmızı et ve süt yağ – – Bu tür salata soya fasulyesi, mısır, zeytin ve yemek pişirmek için kanola yağları, olarak ve masada sıvı bitkisel yağlardan doymamış yağlar değiştirilir doymuş yağ ise daha düşük olacaktır.

Dr. Frank Hu, Farvid bir Harvard meslektaşım ve beslenme ve epidemiyoloji profesörü kabul etti. “Çalışma kusurlu ve sonuçları gibi zeytinyağı ve diğer sebzeler, fındık, tohumlar ve avokado gibi çoklu doymamış yağlar sağlıklı kaynaklar vurgulayan akım beslenme kuralları değiştirmek gerekir.”

Mısır, aspir, ayçiçeği, pamuk ve soya yağları linoleik asit düzeyi yüksek olan, Yazarlar söyledi. Bu yağlar Kalp Derneği (AHA) göre, çoklu doymamış yağlar olarak adlandırılan yağlar grubuna aittir. Doymuş yağ düşük olduğunu ve daha sonra kalp hastalığı ve inme riskini azaltmak için düşünülen kolesterol, düşürebilirsiniz aşırıya kaçmadan çoklu doymamış yağlar içeren bir diyet, AHA diyor.

“Kan kolesterol düzeyleri kalp hastalığı ve ölüm riski ile ilişkili olduğundan, bitkisel yağların etkilerini olarak düşmesi kolesterol kalp hastalığı ve ölüm riskini azaltmak için tahmin edilmektedir,” çalışma baş yazarı Dr Christopher Ramsden söyledi. O ABD Halk Sağlığı Servisi, ABD Ulusal Enstitüsü Alkol İstismarı ve Alkolizm ve Teğmen komutanı ile bir tıbbi araştırmacı var.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …