Bir mantar enfeksiyonu belirtileri

Kadın Sağlığı Trendler

Bir ızdıraplı, neredeyse acı, hemen hemen sabit hissi – – Bir mantar enfeksiyonu vardı birisi onu getirebilir dayanılmaz vajinal kaşıntı bilir onu tedavi kadar. Diğer vajinal enfeksiyonlar yani sadece doktorunuz vajinadan örnek sıvı ve hücreler üzerinde laboratuar testi çalıştırarak bir teşhis yapabilir, aynı belirtilerin bazılarını paylaşmak.

Aviva Patent No.; vücudunuzun daha fazla gıda yakıtlar çıkıyor – çok ruh halinizi besler. Ama befor; Eğer ben && Ben ulaşmak; stres, yorgunluk, blues, ve daha savaşmak için (kaçının bir) Jerry, yemelisiniz görmek için okumaya devam edin. Eğer th kafa yapmak; mutfak yoruldun … ya da vurguladı … ya da üzgün … ya da sadece düz sıkılmış zaman? Bunu kötü bir alışkanlık olduğunu düşünebilir; (W. Know yaptığımız), ama o olduğunu çıkıyor; Akıllı planı – Doğru gıdalar almak durumunda. “Seni etkileyebilir Yediklerimiz, ruh hali ve ne kadar iyi beyin …

Vulva ve vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu en sık görülen belirtisidir. Çoğu zaman, ağır ve neredeyse sabittir. rahatsızlık ve kaşıntı labia ve anüs vajina deliğinden yayılabilir. mantar enfeksiyonu belirtileri ( “vulva” olarak adlandırılır) vajina ve çevresindeki dokuyu etkileyebilir, çünkü bir mantar enfeksiyonu teknik vulvovajinal kandidiyaz veya VVC denir.

Vajinal yanma, ağrı, kızarıklık ve vulva ve labia iltihabı yaygındır ve şişme içerebilir.

Olağandışı vajinal akıntı berrak beyaza değişir ve pütürlü ya da lor gibi görünebilir. Taburcu olurken, varsa, “tıknaz” veya görünebilir “sevimsiz” nadiren diğer vajinal enfeksiyonlar gibi güçlü bir balık kokusu vardır.

Ağrılı urinatio; Bir mantar enfeksiyonu ortak bir işareti tahriş vulva isabet idrar tarafından neden oldu.

vulva seks rahatsız ediyor, boğaz ve irrite ise ağrılı cinsel ilişki ile sonuçlanır. Ağrılı cinsel ilişki, bir mantar enfeksiyonu ya da başka koşullar çeşitli neden olabilir.

hastalık belirtileri ortaya çıkar bir mantar enfeksiyonu olan bir kadınla seks yapan erkeklerde% 15 kadar. erkekler için bir mantar enfeksiyonu en sık görülen belirti penis ve kaşıntı ucunda kırmızı bir döküntü vardır. Eşiniz böyle bir kaşıntı, yanma veya ağrılı idrara çıkma gibi herhangi bir olağandışı belirtiler varsa, o idrar yolu enfeksiyonu ya da başka bir sorun ekarte etmek için bir doktoru görmek gerekir.

prezervatif giymiş bir mantar enfeksiyonu alma şansını en aza indirmeye yardımcı olabilir.

KAYNAKLAR

Kadın Doğum ve Jinekoloji Koleji: “Vajinit: Nedenleri ve Tedavisi.”

Ulusal Tıp Kütüphanesi: “Vajinal Mayalar Enfeksiyon” ve “Vajinal Kaşıntı.

Ulusal Kadın Sağlığı Bilgi Merkezi: “Vajinal Maya Enfeksiyonlar.”

Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Ulusal Enstitüsü: “. Vajinal mantar enfeksiyonları”

CDC: “Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar: Tedavi Rehberleri 2006:. Vulvovajinal kandidiyazis”

Aile Hekimleri Akademisi: “Vajinal Maya Enfeksiyonlar.”