Bir 5k çalıştırmak için eğitim programı: 5k kanepe

Emily Gilbert bunu itiraf etmek ilk: O yine off-yine on-bir egzersiz var. Hiç onu kolej Lakros takım günlerinden beri, o bir alışkanlık tekrar egzersiz yapmak için birçok kez kadar dişli, ama sonra sadece birçok kez bu vagon düşmüş.

Ama şimdi, San Diego 24 yaşındaki gazeteci o bir planı vardır ve o yakında düzenli egzersiz olacak emin olduğunu söyledi. O yaklaşık üç ay çalıştırmak için planladığı bir 5K için eğitim var. ” Sürecinde beni tutacak yetiştirmek gerek istikrarı [çalışma dışarı], ” diyor. O onu düzenli bir yaşam boyu test ile bu dönüşüm yapmak yardımcı olacaktır 5K için eğitim umuyor.

“Ben tekrar bu zihniyet içine almak istiyorum,” Gilbert diyor.

3.1 mil – – Bir 5K Toplamaya onu yol olarak geri fitness Gilbert akıllı, egzersiz uzmanları katılıyorum. Ve o ömür boyu fitness için yolda onu itmek olabilir ilk 5K için bu eğitim düşüncesinde yalnız değil.

Bu yol yarış olay mesafeleri en popüler arasında var Jean Knaack, Amerika Yolu koşucular Kulübü, kulüp ve etkinlikler çalışan bir ulusal dernek yöneticisi diyor. “Boom 5K ve yarım maraton,” diye anlatıyor.

” Ben 5K koşucular başlayan büyük bir mesafe olduğunu düşünüyorum, “Knaack diyor. Ya da birçok 5K olay artık çalışma olarak fatura gibi hatta yürüyüşe, / yürüyor.

Niye ya? 5K uygun şekilde tren eğer, bir koşu bandı üzerinde daha televizyon karşısında daha birçok saatlerce olsanız bile, Knaack diyor, yapılabilir olduğunu.

Burada, uzmanlar size beden eğitimi değil, aynı zamanda zihinsel tutum sadece dikkat, 5K ders kanepede gidiş ödeme Gilbert katılabilirsiniz nasıl hakkında konuşmak. üç ay veya daha az, fitness yıldızı çapalamak kanepeden gidebiliriz. (Her zaman hareketsiz insanlar yetiştirmek başlamadan önce doktor ile kontrol olduğunu, özellikle 50 yaş üstü yetişkinler için, tavsiye edilir.)

çoğu insan beden eğitimi odaklanmak da – rahat koşu hissi ya da büyük olaydan önce 3 mil ya da öylesine yürüyüş en azından – zihinsel hazırlanması kadar önemlidir, Fabio Comana, San Diego Egzersiz Konseyi için bir egzersiz fizyolog diyor.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …