aşırıya alarak

4 Eylül 2000 -. Verilen herhangi bir gece saat 10 de, Karen Lundgren, eve koşu ayakkabıları toplayıp ve onun kömür madencisi tarzı far içine pilleri haşhaş onun San Bernardino, California etrafında acele bulmak için alışılmadık değil . Bu 35 yaşındaki ofis koordinatörü ormanda bir saat süren gece çalıştırmak için vites gibi, kocası haberleri izlemek için kanepede yerleşir. “O o saatte dışarı gidiyor, fındık olduğumu düşünüyor,” diyor. . “Ben, ben ay parlıyor love it, hava sakin – sadece harika.

Bu Mehtaplı gezmeye gün bile Lundgren ilk egzersiz değil. Eski alp kayakçısı bir Olimpiya çekinme yapacak bir eğitim programı yapışır. O düzine ya da öylesine yarışları o hayal hemen hemen her spor dalında mil onlarca oturum, her yıl girdiği için hazırlanıyor 20 saatten fazla her hafta geçiriyor.

Lundgren sadece onaylanabilir açık nu değildir; O artık sadece bir maraton yollarını zorlanmak içeriğidir kadın ve erkeklerin giderek artan sayıda biridir. O hızla popülerlik yükselen bir on yıl eski “spor” yer alarak, bir macera yarışçı. maraton veya triatlon kez dayanıklılık olayların altın standart olarak kabul edildi nerede Lundgren gibi insanlar şimdi Hi-Tec Macera Yarışı Serisi ve Eko-Challenge gibi daha aşırı zorluklar için rekor sayıda kaydolarak.

koşu, bisiklet, yürüyüş, tırmanma, kürek ve yüzme – – Katılımcılar birden fazla spor birleştiren zorlu koşullar altında. Bazı ırklar “kısa” olan – Saf adrenalin ve Swea salt bir 3 ila 7 saat; Diğerleri daha uzun – sürekli rekabet 12 ila 36 saat uyumadan. en zorlu olaylar 7 ila 12 gün arasında, sık sık dünyanın en engebeli arazi bazılarını almak. (Lundgren, örneğin, Tibet, Nepal ve Fas üzerinden yarıştı etmiştir.)

Ne dağlar kadar çabalıyorlar ve onlar Survivor izlerken evde olabilir çöller ile yarış, bu insanların nesi? Frank Farley, Doktora, Philadelphia Temple Üniversitesi psikoloji profesörü, uygarlığın sırf konfor o “T tipi” kişilik dediği getirerek, onların heyecan arayan tarafında temasa daha fazla kişi bastırıyorlar düşünüyor. Hepimiz türü T biraz var, diyor – çoğumuz zaman zaman roller-coaster sürüş keyfini ancak kayalıklardan aşağı rappelling iyi kısa dur.

Maryann Karinch, edge Dersler yazarı, kabul eder. “İnsanlar her zaman meydan ve macera için çizilmiştir – kaşif ve astronotların düşünüyorum,” diyor. insanlar kendileri için zorluklar oluşturmak, böylece “Ama bu sınırların çoğu zaten ele alınmıştır. Biz, uzay mekiği tüm kadar gidemez.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …