antikanser diyet

Eğer kanser arınmış bir hayat sağlamak olabilecek bir diyet olsaydı değil mi? Henüz – Çoğu uzman o yok edersiniz. Ama yemek ve sizin lehinize kanserin önlenmesi bahis koymak olabilir yaşamak için bir yol yoktur.

Bizim kanser riskini artırdığı eğilimindedir beslenme alışkanlıkları çok fazla ve çok az inmesi: Çok fazla kırmızı et, alkol, kızarmış gıdalar, rafine karbonhidrat ve şeker ve çok fazla vücut fa; çok az fitokimyasal zengin bitkisel gıdalar ve çok az egzersiz. (Tabii ki, zaten duman ya da çok fazla güneş almak gerektiğini biliyorum.)

Bizim riskini azaltmak için, örneğin, biz ve meyve ve sebzelerin bol (örneğin tam buğday, arpa, yulaf ve gibi) kepekli tahıllar yemek istiyorum. Birçok meyve ve sebze kanser mücadele potansiyeline sahiptir. Örneğin, likopen, pişirilmiş domates ve domates ürünlerinde bulunan bir fitokimyasal madde, meme, akciğer, ve endometriyal tümör büyümesini yavaşlatmak için ve prostat, mide ve pankreas kanseri riskini azaltmak için gösterilmiştir.

Randall Oyer, MD, Walnut Creek, Kaliforniya. John Muir Tıp Merkezi medikal onkoloji başkanı, o beslenme kanseri önlemede rol oynar demek korkmadığını, ancak kısa bir zaman dilimi içinde bir bağlantısı yaparak karşı uyardı. “Onlar meme kanseri teşhisi konuldu önce bir kişinin yılda yeme olmuştur Ne, örneğin, muhtemelen daha önce on yıl ya da iki yemek ne oldum gibi önemli değildir,” diye açıklıyor.

Pek çok kadın en çok korktukları kanser – Ve en kanser araştırmacıları daha güçlü bilimsel kanıtlar diyet ve meme kanseri arasında biri daha, örneğin diyet ve kolon kanseri arasında bir bağlantı için var kabul ediyorum. Ama biz her geçen gün daha öğreniyoruz.

Geçen yıl, çalışmaların puanları tek başına diyet ve meme kanseri üzerinde yayınlanmıştır. Ve bu araştırmanın daha belirli besin menopozdan önce ve sonra kadınlara sahip olduğu etkileri ayırt edilir.

Benim düşünceme göre, gelecekteki çalışmalarda da yağ türleri ve karbonhidrat türleri arasındaki farklılıkları bakmak gerekir. rafine karbonhidrat ve şeker olumsuz olanları olabilir Bazı çalışmalar, yüksek lif, (karbonhidrat bakımından zengin olan) yüksek fitokimyasal bitkisel gıdalar koruyucu etkileri olabileceğini düşündürmektedir. Diğerleri zeytinyağı (ve tekli doymamış yağ) ve omega-3 yağ asitleri meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini ileri sürmüşlerdir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba